Trackback is eigenlijk niet anders dan een kruimelspoor dat Klein Duimpje op de heenweg heeft achtergelaten, maar dat wist je natuurlijk al. Belangrijk is de kaart die er op staat. Is dit een Topo kaart? De Garmin Topo kaarten zijn/waren? niet z.g. routable. Dwz dat alles er zeer gedetailleerd op staat (tot aan boerderijen toe) maar dat je geen aanwijzingen zoals hier rechtsaf enz krijgt.
Ik spreek wel over zo'n 5 jaar terug toen ik ook een Garmin had. Altijd heel tevreden over geweest trouwens. Het oermerk onder de gps'en.
Das ook toevallig. gisteren was ik op internet aan het zoeken voor een goede fiets navigatie. Er is veel te koop. Voor de auto natuurlijk TomTom. Maar voor ons> Wie weet wat de makkelijkste is. ben benieuwd naar de berichten en ervaringen.
Garmin wordt overal als beste aangeprezen. ik vind het wel een robuust kastje en een goede stuurbevestiging.
Het grote minpunt vind ik de gebruiksaanwijzing, die is vrij summier.
Gelukkig kun je op internet ook een forum vinden (meerdere zelfs) waar net zoals hier ervaringsdeskundigen zitten die veel problemen kunnen helpen oplossen.
Tomtom voor de auto wijst zich vanzelf, deze kastjes echt niet
Ik gebruik zelf (natuurlijk) Mio en heb de ervaring ,net als alle elektronica tegenwoordig, dat je de gebruiksaanwijzing op internet op moet zoeken. En dan nog : de ene helft wordt beschreven en de rest moet je zelf maar uitzoeken En ga nou maar niet terug naar de winkel want die kunnen je in 9 van de 10 keer niet helpen Misschien dat dat in de rest van het land beter is . Wat je zegt John :zoeken naar een forum met medelotgenoten want samen kom je er wel uit
Waar ga je hem voor gebruiken John? Voor de Solex tours met je klanten?
dat is de bedoeling, nu wijs ik de weg, maw ik rij voorop, maar ik wil een beetje tussen de groep door kunnen laveren. met de gps kan de op één na snelste solex voorop rijden en de weg wijzen. dan kan ik iedereen wijzen of ze de "choke" een beetje moeten verschuiven enz.
ik ben er net al achter hoe je de route van afstandmeten.nl op de gps zet. de fout was dat ik hem op het geheugenkaartje had gezet. hij moet op het apparaat staan. het apparaat kun je alleen maar op je pc zien met het programma "mapsource" en alleen daarmee kun je routes overzetten. wel even je kaartje uit het apparaat halen want anders ziet hij alleen het kaartje. snap je hem nog? dan nog eens precies kijken wat nou het verschil tussen een waypoint - track - en route is, dan kunnen we op weg.
en straks moet-ie idiot-proof zijn, zal nog ff duren
John als je een route gemaakt hebt op afstandmeten.nl kun je deze het beste als een GPX bestand opslaan op je computer. En daarna met Mapsource op je GPS zetten. Dit werkt 100%.
Zeker Jan een leuke topic, ben zelf al sinds 2000 met GPSen aan het rommelen. De eerste die ik had werkte alleen met een pijltje. Moest je achter het pijltje aan gaan die je de meest korte maar ook het meest onmogelijke route liet rijden.
Hoe moet dat met deze John??? zelfde als ik de auto??? lijkt mij wat onduidelijk. Kan die kompasnaald (die staat lekker groot in beeld) mij laten zien wanneer ik moet afslaan
In de auto zou ik niet op de compasnaald gaan rijden want die geeft alleen aan welke richting je in moet niet van welke straat je in moet rijden. Als je straks een goede Mapsource hebt kun je Navigator op je toestel zetten dan geeft het met tekst aan wanneer je af moet slaan.
Ik heb een garmin nuvi , en volgens mij kan ik die ook op fiets route zetten . Ik heb van internet een kaart van europa erop gezet en dat werkt perfect. Kan je nogal een eindje rijden toch . Zal het eens gaan uitproberen of dat werkt. Meestal rijden we van kroeg naar kroeg.
Dat klopt , maar gaat het regenen dan ga ik zitten (lees drinken ) Ik heb de navi ook puur voor de auto gekocht ooit, maar ik denk dat ik dan maar een aanstekeraansluiting laat aanbrengen op mijn solex. Kan ik hem toch bijladen , Uhhhh Jan mooi klusje voor jou.
ik heb de eerste testen gedaan door "tracklog" aan te zetten. daarna heb ik de route (of track, daar ben ik nog niet uit) nagereden met de trackback functie.
ik heb hem om de 50 meter een "steentje" laten vallen. bij sommige gecompliceerde bochten / kruisingen ligt het volgende steentje soms ongunstig waardoor de kompaspijl je niet de goede kant op stuurt.
op afstandmeten.nl kun je de steentjes slim neerleggen waardoor je wel de juiste richting op gestuurd wordt.
vergt wel een beetje ervaring, en die van mij is nul op dit gebied.
gisteren werd de route vrij gemakkelijk op de gps gezet via mapsource, vandaag loopt mapsource steeds vast
enfin, we krijgen de zondag wel om. hopelijk kan ik dadelijk nog eens proberen als de route overgezet is...
Leuk hé. zo ben ik ook elk jaar weer bezig de motorvakantie routes na te lopen, ben er dagen mee bezig om de waypoints goed te zetten, houd je van de straat.
Heeft geen zin. De GPS zelf kan maar een beperkte hoeveelheid aan. Kijk maar eens in de beschrijving. Het lijkt veel maar je zit er zo aan. De "steentjes" zijn gewoon de waypoints.
Heeft geen zin. De GPS zelf kan maar een beperkte hoeveelheid aan. Kijk maar eens in de beschrijving. Het lijkt veel maar je zit er zo aan. De "steentjes" zijn gewoon de waypoints.
Ik had de tracklog ingesteld op 40 meter. Dat zijn dus heel wat steentjes
Zo wil ik ook wel fout rijden hans,met de neus in het gebak,enne bij hoevelaken kan je linksaf
Alle wijzen komen uit het Oosten, zo ook Hans. Komende vanuit het oosten is het dan "bij Hoevelaken rechtsaf". Dan afslag Nijkerk, dan borden station volgen, dan het spoor over ( zonder het spoor bijster te raken) dan wat keren links rechts en dan ben je er.
Heeft geen zin. De GPS zelf kan maar een beperkte hoeveelheid aan. Kijk maar eens in de beschrijving. Het lijkt veel maar je zit er zo aan. De "steentjes" zijn gewoon de waypoints.
Dat was inderdaad het probleem, John. ik heb het geheugen leeggemaakt en de route ging er zò op.
ik heb net geprobeerd te rijden. mijn route was een "bijna-rondje" en dat werkt niet, hij wil steed naar het einde terug. Ik ga denk ik de route maar in twee delen erop zetten, dus halverwege de terugweg inladen.
je moet je waypoints in afstandmeten.nl echt slim kiezen, zodat je kompaswijzer ca 50 meter voor de bocht de juiste richting op gaat wijzen. voor de beginners: met trackbacken nooit "volg wegen" selecteren, maar "volg track" anders werkt het nog niet.
bedankt voor de tip, mogelijk kom ik er nog eens op terug, het is tot nu toe alleen maar oefenen.
Klopt helemaal Jan. Met export maak je een .gpx bestand van je route, deze kun je openen in mapsource. En dan exporteer je dat bestand naar je gps. Wel je geheugenkaartje eruit halen anders ziet die het niet.
Dus makkelijk als je het weet, maar zelf uitzoeken kost je wel een paar uurtjes. En zulke cruciale dingen staan niet in de gebruiksaanwijzing.
Wat die route betreft: als je slim met je waypoints omgaat kom je heel ver.
Je hebt voor mapsource geen uitgebreide kaart nodig.
Ik loop te spelen op afstandmeten.nl maar ik vind de site niet echt geweldig werken. Loopt als het ware steeds vast. Dan effe afsluiten en weer op starten. Hoe is jullie ervaring. Voor de rest wel leuk om te doen. John heb jij al een route bewaard?
Klopt helemaal Jan. Met export maak je een .gpx bestand van je route, deze kun je openen in mapsource. En dan exporteer je dat bestand naar je gps. Wel je geheugenkaartje eruit halen anders ziet die het niet.
Dus makkelijk als je het weet, maar zelf uitzoeken kost je wel een paar uurtjes. En zulke cruciale dingen staan niet in de gebruiksaanwijzing.
Wat die route betreft: als je slim met je waypoints omgaat kom je heel ver.
Je hebt voor mapsource geen uitgebreide kaart nodig.
John, ik heb een kale mapsource, zie dus alleen de hooftwegen, blijkt dat ik toch een topo kaart moet kopen wil ik alles kunnen zien. Bij die gps zat dus "niets" bij. mapsource gedouwload bij garmin, maar wel kaaaaaal.
Ik loop te spelen op afstandmeten.nl maar ik vind de site niet echt geweldig werken. Loopt als het ware steeds vast. Dan effe afsluiten en weer op starten. Hoe is jullie ervaring. Voor de rest wel leuk om te doen. John heb jij al een route bewaard?
Klopt Alfons, het is even wennen, maar vastlopen zou niet moeten. ik weet van John dat hij er al behoorlijk bedreven in is, en route's gemaakt heeft.
Ja Jan, had ook al route gemaakt, maar als ik dan iets of wat doe, doet hij vreemd. Zal morgen natuurlijk ook proneren. Mapcourse 6.16.3 ? en NL hier neergehaald ergens. Nu nog een Topo kaart neerhalen ergens.
Ja Jan, had ook al route gemaakt, maar als ik dan iets of wat doe, doet hij vreemd. Zal morgen natuurlijk ook proneren. Mapcourse 6.16.3 ? en NL hier neergehaald ergens. Nu nog een Topo kaart neerhalen ergens.
Ja Alfonds, dat is de nieuwste. Die kaarten is een probleeem, ik Heb vanalles geprobeerd maar toch een originelen besteld. duur
Mapsource 6.13.7 werkt bij mij het beste. Heb inmiddels ook andere uitgeprobeert, maar die unlocken mijn kaarten niet. Of ik moet er weer een crack erover heen gooien. TopoNL, Navigator Eu, Topo Belux werkt perfect met deze Mapsource.
Hoi Jan, onder het rijden slaat de GPS je track helemaal op. Wees gerust. Daarvoor heeft de GPS genoeg geheugen. Via Mapsource naar je GPS is een ander verhaal. Dat is eventjes de route slim plannen zodat je niet de maximum overschreidt.
Ik loop te spelen op afstandmeten.nl maar ik vind de site niet echt geweldig werken. Loopt als het ware steeds vast. Dan effe afsluiten en weer op starten. Hoe is jullie ervaring. Voor de rest wel leuk om te doen. John heb jij al een route bewaard?
als je deze John bedoelt: Ja. zelfs al 2 routes.
maar na uittesten geleerd dat je eindpunt niet vlakbij het beginpunt moet liggen. en dat je slim je waypoints moet kiezen om hem later foutloos terug te kunnen rijden.
de eerste stapjes zijn dus gezet. de rest komt wel. ik vind het nog steeds vreemd dat je geheugenkaart eruit moet om te exporteren, maar als je het eenmaal weet loop je daar niet meer op fout.
Ik heb zelf geen problemen met afstandmeten.nl ook niet met vastlopen of iets dergelijks. Als bijvoorbeeld de route te groot wordt kun je hem ook in stukken hakken en dan op je GPS zetten. Ook iedere GPS werkt anders, bij de ene moet wel de geheugenkaart eruit bij een andere juist niet. Let ook op met het overzetten van de route van Mapsource naar je GPS dat je echt alleen de routes pakt en niet ook nog eens de kaarten erbij.
Heb bij Garmin.nl gekeken. Wat zijn er veel types zeg. Hoe wordt dat ook al weer gezegd.... Ohja ik zie door de bomen het bos niet meer. LOL. Zat zelf aan de ''garmin edge 800'' te denken. Wie zegt ja wie zegt nee.
ik ben ook te nieuw om een mening te kunnen geven. ik heb zelf de etrex legend hcx. mooi robuust, dat is voor mij belangrijk.
net een nieuwe route of track ingeladen, geen rondje, nu werkt het bijna perfect. waarschijnlijk nog een enkel waypoint fout gekozen bij een zéér gecompliceerd kruispunt, daar ben ik nog niet helemaal uit.
ik ben ook te nieuw om een mening te kunnen geven. ik heb zelf de etrex legend hcx. mooi robuust, dat is voor mij belangrijk.
net een nieuwe route of track ingeladen, geen rondje, nu werkt het bijna perfect. waarschijnlijk nog een enkel waypoint fout gekozen bij een zéér gecompliceerd kruispunt, daar ben ik nog niet helemaal uit.
De edge 800 is de nieuwste fiets GPS van Garmin. Zeer compleet en belangrijk het is ook waterdicht. Voordeel is de touchscreen wat ook gelijk een nadeel is omdat er heel snel krassen op komen. De Gps zit ook flink aan zijn prijs. (is nog pas op de markt).
Hoi Jan het beste wat je nu kunt gaan doen is het kaartje leegmaken (zorg wel even dat je een backup maakt van het kaartje) en daarna de Topokaart erop zetten, dan blijft je toestel snel plus je hebt extra ruimte over om er naderhand nog iets bij te zetten. (b.v. Navigator of Topo Belux).
ik vind het nog steeds vreemd dat je geheugenkaart eruit moet om te exporteren, wordt zeker vervolgd!!
Even rechtzetten:
De geheugenkaart hoeft er helemaal niet uit. Ik ging steeds naar "instellen \ interface \ aangesloten" en dan komt hij steeds bij het geheugenkaartje uit. Als je gewoon je usb inplugt en dan bij Mapsource op "export" klikt, kom je zonder problemen bij je gps uit.
simpel toch, ik maakte het alweer te moeilijk, mijn eigen slogan vergeten
Wat ik ook wel eens doe is een coördinaat invoeren waar je naar toe wilt en dan alleen op het pijltje gaan rijden. Je komt dan vaak op plaatsen waar je normaal zult komen.
Wat ik ook wel eens doe is een coördinaat invoeren waar je naar toe wilt en dan alleen op het pijltje gaan rijden. Je komt dan vaak op plaatsen waar je normaal nooit zult komen.
Hee John, ik heb een probleem waar jij misschien meer van weet:
ik heb op mijn website links gelegd naar afstandmeten.nl, nu blijft hij zeggen dat deel 2 van de standaardroute een privéroute is. toch staat alles op publiek, net zoals de rest. kun jij eens kijken of je iets afwijkends ontdekt?
Hoi John, als ik het tweede gedeelte van de standaardtocht wil openen zegt hij "dit is een prive tocht" e kan ik hem niet openen. Misschien dat jij hem wel kan openen, maar andere, zoals ik, niet. Bij deze.
Hoi John.M ik krijg de tweede gedeelte ook niet te zien waarschijnlijk staat hij nog op privé. Log even in op afstandmeten.nl en kijk of ie daadwerkelijk op publiek staat.
Zie de review, deze komt van één persoon, veel is er verder niet over te vinden.
10 uur op een interne batterij lijkt lang, maar voor mij zijn er dagen dat ik daar nauwelijks mee toekom en dat is vervelend. De Garmin werkt op AA batterijen, die kum je gewoon verwisselen.
Klein schermpje op de Garmin: inderdaad! Het grootste nadeel voor mij..
Welke kaarten er in deze navigatie zitten weet ik niet, maar de kaarten zijn wel heel belangrijk.
Waterdicht??? Ik weet het niet. De Garmin wel, maar ook die heb ik al 2 x open moeten maken wegens slechte contacten. Och ja, mijne kan ondertussen lezen en schrijven, ik ben niet ontevreden hoor.
Ik gebruik al jaren de GPSMAP 62s, daar zit de garmin fietsroute benelux in. (niet bijgeleverd) Op je pc installeer je het gratis programma basecamp van garmin, en je bent klaar. Als je van a naar b wilt maakt basekamp daar de mooiste fietsroute van. Zeker als ik in een vreemde omgeving ben, maak ik de dag ervoor een route, laad hem in de gps ontvanger, en ik kom weer thuis, via de mooiste route.
Waarschijnlijk zullen er meer systemen zijn, dus even uitzoeken wat voor jouw het mooiste is, maar het is zeker een aanrader.
kan iemand mij vertellen of dit wat goeds is kwa gps en navigatie voor op de solex ?
ik meen deze ook bij conrad te hebben gezien met meer reviews bij conrad heb laatst ook naar de aankoop van een dergelijke gekeken, de meeste reviews hebben problemen met de lichtsterkte en schitteringen, dat er aa's in moeten vind ik een nadeel Li-ion houd het veel langer vol
zou er een solar lader bij passen ??, die zie je tegenwoordig ook heel veel in aanbiedingen voor telefoons tablets en andere batterij zuipers. heb je schitteringen heb je ook zon, dan kun je de een met de ander bestrijden
De lichtsterkte van deze dingen zijn beperkt. Een smartphone geeft veel meer licht, maar ja de apps zijn dan niet zo mooi aan routes als de echte GPSjes.
en ik zie op die afbeelding dat de snelheids meting maar tot 60 gaat..?...beetje lastig aangezien ik deze ook wel eens op de brommer wil zetten..blijft lastig wat tedoen maybe gewoon een tom tom kopen waar ook fiets routes op staan ?? wat raden jullie mij aan.?
Eigenlijk kan niemand je goed beraden want het is tevens iets persoonlijks.
Zet voor jezelf op een rijtje wat je wil, en wat je zeker niet wil, en trek daaruit je conclusie.
Ik kan me voorstellen dat een goede prijs doorslaggevend kan zijn. Maar misschien zijn je eisen zo hoog dat je straks teleurgesteld bent omdat er een of andere optie niet opzit, die een duurder apparaat wél heeft.
Dus lees reviews etc. aandachtig door, dan kom je een heel eind
Ik wil hier niet op reageren ,maar 60 kmh is voor de meeste wel genoeg en soms heel soms mag je niet eens sneller dan 50 kmh. En voor deze ene keer krijg je wel dispensatie van de GPS.
Ja voor de solex is de maximum snelheid zat maar ik wil hem ook op de brommer en die gaat sneller dan 60...ga me er nog maar eens over beraden wat te doen.
Ja voor de solex is de maximum snelheid zat maar ik wil hem ook op de brommer en die gaat sneller dan 60...ga me er nog maar eens over beraden wat te doen.
ach bij die snelheid heb je toch geen tijd om naar het plaatje van de route te staren en voice control heeft dat aldi ding niet voor zover ik weet. Heb je er wel een met een voice control versta je dat op de brommer toch niet. Ik rij de routes gewoon ouderwets: uit mijn hoofd, ben redelijk bekend in NL en heb ook een aardig postduiven instinct. en in geval van nood de truuk rechts links rechts tot je vast staat aan een kanaal.
Dat is natuurlijk ook zo. Maar alles verandert he. Ik neem aan dat je ook nu een smartphone hebt. Ik nog niet en bel nog steeds met mijn oud toestelletje die zelfs foto's kan maken. Onder tussen rijd iedereen bijna met navigatie in de auto. Hier bij ons ken ik ook best wel de weg maar afgelopen zondag met de toerrit kwam ik toch op plaatsen waar ik nog nooit geweest was en was er erg mooi rijden. Het voordeel van zo'n GPS is dat je een toeristische tour krijgt aangeboden en misschien een hele mooie verrassende rit. Ik zie bij ons (toeristen) steeds meer fietsers met navigatie rijden.
Ik gebruik de Garmin om kleine groepjes onze route te laten rijden. Dat heet de "trackback" functie.
De trackback functie is voor mij van groot belang, als dat er niet op zit dan hoef ik hem sowieso niet.
Ik vind het niet makkelijk, iemand die nooit met fietsnavigatie heeft gewerkt zal een hoop zelf uit moeten zoeken. Jan de Laat en John K hebben mij destijds goed op weg geholpen, daar heb je meer aan dan aan 10 instructieboekjes
Topic is al oud maar wilde toch deze even plaatsen. Gebruik ik als extra accu op de tom tom one waar een hele simpele stuurbevestiging voor te krijgen is.
tom tom op max snelheid van b.v.b. 40km instellen en je krijgt alle binnendoor weggetjes, en daarnaast de rode fietspad bordjes volgen. Met de instelling dat het scherm uitgaat op een rechte weg 3 dagen kunnen gebruiken zonder opladen. Opladen kan ook met een koffiestop, is binnen een uurtje opgeladen.
Garmin is beter maar dit is een goedkope optie omdat veel mensen al een tom tom hebben.